W czwartek 18 kwietnia w ramach Akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” dzieci z grupy „Skrzaty” odwiedziła Pani Anna Twardowska Kierownik USC w Mieścisku. Przedszkolaki zaprezentowały się w krótkim montażu słowno- muzyczno – tanecznym „Dolina Skrzatów”. Następnie wysłuchały bajki czytanej przez zaproszonego gościa. Była to bajka o Skrzatach, przyjaźni i poszukiwaniu szczęścia pt. „Złota harmonijka" . Dzieci podziękowały za przeczytanie bajki oklaskami. Na pamiątkę tego spotkania zaproszony gość Pani Anna Twardowska otrzymała upominek – kubek z logo przedszkola oraz laurkę. Na zakończenie dzieci zaprosiły Panią Dyrektor i swojego gościa do wspólnej zabawy muzyczno – ruchowej z użyciem instrumentów bum bu rurek do utworu „Niewiele do szczęścia bum”.