Celem projektu jest zapoznanie dzieci z literaturą dziecięcą oraz z adaptacją filmową danej pozycji książkowej. Książki pozwalają przenieść się w inny magiczny świat rozwijają wyobraźnię, a adaptacja filmowa  kształtuje umiejętności porównania książki, pozwala odpowiedzieć na pytanie, czy warto czytać, czy lepiej oglądać dzieła filmowe. Nasze przedszkole już po raz drugi bierze udział w projekcie. Po raz pierwszy dzieci poznały przygody Misia Fantazego, a  w tym roku szkolnym dzieci zapoznały się z Legendą o Poznańskich koziołkach, czytaną przez   pracownika biblioteki, a następnie obejrzały film pod tym samym tytułem . Po obejrzeniu dzieci porównały legendę czytaną z adaptacja filmową.  Przedszkole ,,Leśne Ludki”, przy współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej  zorganizowało konkurs plastyczny dotyczący ,,Legendy o Poznańskich koziołkach’’.